• Paljaat Jalat – kuoro

    Paljaat Jalat kuoroon ja bändiin otetaan uusia jäseniä syyskaudella. Oletko nuori ja musiikista innostunut? Kuoro on mahtava juttu. Hae mukaan!

  • Raamattuviikonloppu ”Rukous Raamatussa”

    Kalajoen Kristillinen Opisto Kasarmintie 2, Kalajoki

    Syksy on hyvä aloittaa pysähtymällä Raamatun äärelle. Viikonlopussa käydään läpi sitä, mitä Raamattu opettaa rukouksesta. Opettajina Jukka Norvanto sekä Eeva ja Mika Pouke.

  • Hiljaisuuden retriitti Heinäkalliolla

    Kalajoen Kristillinen Opisto Kasarmintie 2, Kalajoki

    "Me katselemme Jumalaa ja Jumala katsoo meitä” Hiljaisuuden retriitti Heinäkallion [...]

  • Syyskuun Yksinlaulukurssi

    Kalajoen Kristillinen Opisto Kasarmintie 2, Kalajoki

    Syyskuun kurssille voi hakea nyt. Kurssi koostuu yksilö- ja ryhmätunneista. Säestystunnit pidetään aina laulutunnin yhteydessä.

  • Kymppileiri ja -juhla – Rohkea Kymppi

    Joko olet täyttänyt 10 vuotta? Vai ovatko juhlat vielä edessäpäin? Olipa niin tai näin, jos olet syntynyt vuoden 2012 aikana, olet tervetullut Rohkea Kymppi – Kymppileirille

  • Vapauteen – naisten viikonloppu

    Naisten oma viikonloppu on täällä. Tänä vuonna kokoonnumme ´Vapauteen` - teeman ympärille. Pohdimme Jumalan lapsen vapautta ja iloa, mutta myös sitä, mikä sen voi varastaa. Mietimme, miksi uushenkisyys koukuttaa ja houkuttelee enemmän kuin kristinusko ja Jeesuksen seuraaminen. Viikonloppu on kutsu iloon, rauhaan ja vapauteen! Tervetuloa yhteyteen!

  • Alun alussa – Kouluikäisten leiri

    Uusi tuttavuus Alun alussa - kouluikäisten leiri Heinäkalliolla. Syyslomaviikkojen taitteen viikonloppu on täynnä mukavaa toimintaa, kun yhdessä aloitetaan kaikki aivan alusta.