Santiago de Compostela – Pyhiinvaelluskurssi Espanjassa
Lähde mukaan vaeltamaan hyvässä seurassa noin 100 kilometrin taival ja kokemaan Santiago de Compostelan pyhiinvaeltajanmessu.
Lähde mukaan vaeltamaan hyvässä seurassa noin 100 kilometrin taival ja kokemaan Santiago de Compostelan pyhiinvaeltajanmessu.
Walk-in -Kertaterapia-koulutus, 20 op Kalajoen Kristillinen Opisto sekä Lyhytterapiainstituutti [lti] [...]
Kymppileiri on ihan oma leiri kaikille vuoden 2024 aikana kymmenen vuotta täyttäville.
Syksyisen retriitin teemana on Rauhaa rauhattomuuteen. Tervetuloa vetämään henkeä Heinäkallion kauniisiin ja rauhoittaviin maisemiin, hiljentymään Kolmiyhteisen Jumalan läsnäoloon ja rauhoittumaan syksyn keskellä.
Yhteistyössä Kalajoen ev. lut. seurakunnan kanssa, mukana mm. Mirja-Maaria Ridanpää, raamattuopettaja Marcia Muller New Winestä ja Annika Kuusisto.
Lokakuun retriitin aiheena on Luopuminen. Sen äärellä yhdessä sinun kanssasi ovat retriitin ohjaajat Irja Rajamäki, Anne Lindelä ja Teemu Salminen.
Tule solmeilemaan tunnelmalliset valoputoukset tai -lyhdyt pimeisiin iltoihin.
Paljaat Jalat -kuoron harjoitusleiri. Leirin yhteydessä on ohjelmaa myös muille nuorille.
Minun Jutut! -leirien tavoitteena on kehittää osallistujien sosiaalisia ja vuorovaikutustaitoja ja auttaa osallistujia löytämään omia vahvuuksiaan. Viikonloppu edistää myös erityisesti vanhempien osallistujien itsenäistymistä ja arjessa selviämisen taitoja.
Raamattukurssi Heinäkalliolla yhteistyössä Precept-järjestön kanssa.