2026-02-06T00:00:00+02:00
Ladataan Tapahtumat

Tykkäätkö kirjoittaa? Kaipaatko uusia näkökulmia elämääsi? Haluatko pysähtyä hetkeksi, hengähtää ja tarkastella menneisyyttäsi ja tulevaisuuttasi? Jos vastasit johonkin kyllä, tämä voi olla kurssi juuri sinulle!

Uusia alkuja –kurssilla tutustumme terapeuttiseen kirjoittamiseen ja teemme mukavia harjoituksia aiheen parissa. Tulemme tutuksi myös kymmenen ratkaisukeskeisen työkalun kanssa, joiden avulla voimme tehdä pieniä, mutta merkittäviä muutoksia arkipäiväämme. Kaiken keskellä saamme levätä hetken taivaan Isän hoidossa toistemme seurassa.

Kurssin vetäjänä toimii Sirpa Laurila, KM, luokanopettaja, toimittaja ja terapeuttisen kirjoittamisen ohjaaja. Opetustilana toimii Opiston pihapiirin Ainola-rakennuksen Yläsali. Tila ei ole esteetön.

 

LISÄTIEDOT TULOSSA LÄHIPÄIVINÄ!

Jaa tämä sivu omissa some-kanavissasi:

Go to Top